Videovlog: Co mají systemické konstelace a mindfulness společného?

První video ze série “Mindfulness & Konstelace”, které bylo zároveň točeno k semináři “Laskavost a její zdroje”. V tomto videu jsme se se Šimonem Grimmichem zaměřili na společné prvky mindfulness a systemických konstelací.

Podle Buddhy se osvícená mysl označuje laskavostí, soucitem, radostí a vyrovnaností. A toto jsou kvality, které již máme uvnitř sebe, jen jsou občas překryté tím, že něco chceme, máme k něčemu odpor nebo jsme něčím zaslepeni.

Šimon: “Základem mindfulness (meditace všímavosti) je přátelštější postoj k sobě samému – celkově k tomu, co člověk prožívá. Proto se klade důraz na snahu rozvíjet schopnost být v přítomnosti a uvědomovat si, co se děje, ať je to jakékoli….”

Lenka: “Mindfulness mi přineslo uvědomění, že všichni jsme stejní – všichni jsme jedno a konstelace mi pomáhají skrze obraz vidět – uvědomit si – nejenom náš vnitřní svět, ale i ten vnější… ten ve kterém žijeme každý den…”

Více ve videu 🙂

…a protože nejsme se Šimonem žádní suchaři, doufám, že se budete i dobře bavit 🙂

Lenka

Lenka Konečná
Poslouchám příběhy lidí a chtějí-li, pomáhám jim hledat příčinu toho, co se jim v životě děje. A pokud ji naleznou, ukazuji jim, že existuje nespočet nových cest, po kterých se mohou vydat. Metodami, které jsou mi při tomto nápomocny, jsou především mindfulness a systemické konstelace. Můj příběh si přečtěte zde:
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • ON-LINE TEST
  • Každý z nás má mužský i ženský princip. Co se však děje, když s nimi neumíme zacházet? Jak se to projevuje v našich vztazích? Skrze tyto principy můžeme porozumět sobě i světu okolo nás.

  • Nejčtenější články
  • Kategorie
  • Těším se na vás na Facebooku