ZDE SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT DO WEBINÁŘE ZDARMA:

Vysíláme 31.8. 2022 od 18:00 do 19:00
Potkáme se ON-LINE
V emailu dostanete odkaz, na který pouze kliknete a live vysílání se automaticky spustí.
Co když to nestihnu?
Po odvysílání webináře bude jeho záznam ke shlédnutí na Facebooku.
Co získám navíc?
Pokud se přihlásíte přes náš formulář níže, dostanete do emailu nejen upozornění na nadcházející webinář i jeho záznam, ale především PRACOVNÍ LISTY, které můžete opětovně používat.

CO VÁS ČEKÁ?

INFORMACE
Nejlepší investicí je vzdělání.
CVIČENÍ
JAK s informacemi dál nakládat?
INTERAKCE
Příběhy z praxe a konkrétní řešení.

CO SE V TOMTO WEBINÁŘI DOZVÍTE?

 • Je možné, že naše společnost potačuje u holčiček projevování hněvu?
  V článku od Kláry Marušincové se můžeme dočíst o zajímavých studiích, které mluví o projevování emocí u chlapců a dívek. Zároveň Klára předkládá otázky, zda-li tyto studie nejsou důkazem toho, že naše společnost nevědomky nepotlačuje vyjadřování hněvu u holčiček. Pokud tomu tak je, všichni víme, že potlačování emocí nevede k ničemu dobrému.
 • Vyjadřování hněvu je u holčiček spojeno s jejich ženskou sílou
  Každá žena v sobě nese stejné archetypy. Záleží však na tom, jak jsou rozvinuty. Které z nich jsou aktivní a které potlačené. Nikoho nepřekvapí, že se archetypy vytvářejí již od dětství a tak schopnost reflexe a práce se sebou, která začíná již u malých holčiček zároveň znamená schopnost propojit se sama se sebou v dospělosti.
 • Jak k holčičkám přistupují otcové a jak matky?
  Podíváme se na stereotypy a tudíž i na nejnovější přístupy ve výchově. Již dávno neplatí, že o výchovu dbají především matky. Naopak, v konstelacích vidíme, že otec je pro vyrovnaný vývoj dítěte zcela nezbytný. Jak se ale otec či matka vyrovnávají s tím, když doma nemají jen hodnou princeznu, ale občas i malou amazonku nebo dračici?
 • Nejenom teorie, ale i praxe
  Ihned na začátku webináře si uděláme malé konstelační cvičení, které vám pomůže se ve všem lépe zorientovat. Naučíme vás, jak konstelace používat jako praktický nástroj v běžném životě.

WEBINÁŘEM PROVÁZEJÍ:

Lenka Konečná

Původně jsem vystudovala teologii a religionistiku, což je v mé konstelační praxi přítomno například v práci s mýty či s archetypy. S klienty pracuji jak na individuální úrovni, tak i skupinově při malých seminářích. Jsem také autorku e-booku "Svět mužského a ženského principu", kde se zabývám základními archetypy - vnitřní ženou a vnitřním mužem. Zároveň přednáším o světových náboženstvích, archetypech i konstelacích na konferencích či Náprstkově muzeu.

Konstelace považuji za úžasnou metodu jak pro terapii, tak i pro poznání sebe sama. Jsem moc ráda, že Klára přišla s nápadem spojit síly a začít pořádat společné konstelační semináře. Ve dvou se to totiž nejen lépe táhne, ale hlavně brzdí 🙂 Pro mě je totiž komfort, důvěra a pocit bezpečí u klientů to nejdůležitější.

 

Klára Marušincová

Kromě vystudované psychologie mám za sebou několik terapeutických výcviků - např. Péče o umírající děti a jejich rodiny, Výcvik v Rogersovské psychoterapii PCA či Nedirektivní herní terapii. 

Terapeutická práce s dětmi formou hry mne neskutečně baví a naplňuje. Zároveň mi velmi rychle začalo docházet, že pracovat jen s dítětem nestačí. Metoda systemických konstelací je pro mne tím chybějícím kouskem mozaiky, která umožňuje věnovat se celé rodině způsobem, který je mi velmi vlastní, protože je podobný tomu dětskému. Skrze objevování, obrazy, role, divadlo, "hraní". Na cestu výchovy a rodičovství jsem se vydala dost brzy. Díky tomu mám kromě své poradenské praxe i praxi životní se třemi dětmi ve věkovém rozpětí 4 roky - 15 let. Dva kluci a jedna holčička, dva tátové... a jeden skvělý živý systém:-).

TENTO WEBINÁŘ JE PRO VŠECHNY, KTEŘÍ:

...se potýkají se svými ratolestmi a hledají cestu kudy dál
...jsou připraveni rozvíjet svůj vztah nejen s dětmi, ale možná i s dalšími členy rodiny, protože si uvědomují, že děti jim něco zrcadlí
...objevili, že když se rozvíjí oni, rozvíjí se i jejich děti a mají chuť vyzkoušet rodinné konstelace jako novou inspiraci a podněty k osobnímu růstu.

 • Proto jedním z prvních kroků vedoucí k vědomé výchově dítěte, je nakouknout pod pokličku vztahů v rodině. Konstelační obrazy a samotná systemika jsou účinnou metodou, jak přivonět k tomu, co zrovna pod tou vaší pokličkou v "hrnci bublá" a ovlivňuje chování vaše i vašich dětí.
 • Tento WEBINÁŘ z dílny projektu "NEVYCHOVANÉ KONSTELACE" není pouze pro stávající rodiče, ale i pro ty, kteří se na tuto dráhu připravují. Je vhodný pro prarodiče, pěstouny, vychovatele, ale i pro učitele v mateřských či základních školách.

Vždy postupujeme v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů.