NA TÉTO STRÁNCE SE MŮŽETE PŘIHLÁSIT NA VEČERNÍ SEMINÁŘ

"Nevychované" konstelace

Datum a čas: 13.9. 2022 od 17:00 do 21:30
Cena 750,- Kč/os.
Místo: Jurta, Školka Velíček, Praha Zbraslav

Co Vás na semináři čeká?

  • V první řadě to bude poznání, že umět být "nevychovaný", je někdy opravdu přínosné. A hned v následující řadě to bude nálož INFORMACÍ, INSPIRACE a ZÁŽITKŮ s příklady z konkrétních rodičovských situací. Budete mít možnost podívat se na RODIČOVSTVÍ, OPATROVNICTVÍ, VYCHOVATELSTVÍ, na své DĚTI a hlavně na sebe trochu jinak. Někdy s HUMOREM, někdy s DOJETÍM, neuvěřením a úžasem. Během semináře si projdete jednoduchými CVIČENÍMI na principech konstelační práce, která vám přinesou pro vás cenná uvědomění. Míru a hloubku sdílení si určujete jen vy. Odnesete si TIPY, jak v situacích, které se vám s dětmi stále opakují, REAGOVAT JINAK, s větší trpělivostí nebo naopak důsledností. Večer "nevychovaných" konstelací je jednoduše o tom, jak se PODÍVAT NA VÝCHOVU DĚTÍ JINOU OPTIKOU a více se s nimi SBLÍŽIT. Poodstoupit od každodenních rodičovsko-dětských "bitev" a na chvilku zahlédnout, o co ve skutečnosti jde...

Tento seminář je pro všechny, kteří: 

...se potýkají se svými ratolestmi a hledají cestu kudy dál
...jsou připraveni rozvíjet svůj vztah nejen s dětmi, ale možná i s dalšími členy rodiny, protože si uvědomují, že děti jim něco zrcadlí
...objevili, že když se rozvíjí oni, rozvíjí se i jejich děti a mají chuť vyzkoušet rodinné konstelace jako novou inspiraci a podněty k osobnímu růstu.

  • Proto jedním z prvních kroků vedoucí k vědomé výchově dítěte, je nakouknout pod pokličku vztahů v rodině. Konstelační obrazy a cvičení jsou účinnou metodou, jak přivonět k tomu, co zrovna pod tou vaší pokličkou v "hrnci bublá" a ovlivňuje chování vaše i vašich dětí. Máme zkušenost, že v dobře vedených konstelacích se i na náročné záležitosti dá podívat velmi citlivě, s laskavostí, smířením a dokonce i humorem.
  • Tento seminář není pouze pro stávající rodiče, ale i pro ty, kteří se na tuto dráhu připravují. Je vhodný pro prarodiče, pěstouny, vychovatele, ale i pro učitele v mateřských či základních školách.

A jak to s dětmi máme my? 

Klára:

V dětském světě se cítím jako doma. S dětmi jsem každý den intenzivně již 23 let, jako učitelka v mateřské škole, maminka, vedoucí na táboře v nějakém epesním převleku, psycholožka či terapeutka v herně. Nebo třeba když pro děti píši pohádky a točím videa s maňásky. Někdy mám pocit, jako bych vlastně z dětského světa nikdy neodešla a ocitla se rovnou mezi dospělými. Díky tomu mohu pro obě strany fungovat jako takový převozník či překladatel. Umím dobře předat dospělým, jak se jejich děti cítí a co by potřebovaly. Zároveň umím dětem dobře "přeložit", co se děje ve světě dospělých, i když jsou témata náročná. Baví mne plout na lodi mezi těmito dvěma světy a občas někoho kousek svézt.

Lenka:

Ve společnosti dětí si užívám svět dobrodružství, kreativity a čisté radosti. A když říkám "já", mám tím na mysli "tu malou" - moje vnitřní dítě. Malá Lenička se ale neprojevuje jen při hrách, má ráda pozornost a občas má tendenci přebírat otěže. Což například v partnerských vztazích nikdy nedělá dobrotu 🙂 Důležité tedy pro mě je, umět se kdykoliv ze svého dětského já vrátit zpátky do dospělé ženy a nenechat se tímto arechetypem ovládat. Moje "malá" má důležité místo v mém životě, ale jsem to já, kdo jí dává prostor se projevovat. Tento vztah, ke mě samatné, není o kontrole, ale o láskyplné pozornosti. A umím-li ji dávat sama sobě, mohu ji pak dávat i svým blízkým.


První reference na naše semináře

Seminář "Nevychované konstelace" byl mou první osobní zkušeností s konstelacemi. Na rozdíl od jiných metod - Cesty nebo Regresní terapie, jsou konstelace jiné v tom, že tam člověk není sám jen s terapeutem, ale v kolektivu dalších lidí. O to byl celý večer zajímavější. Obě lektorky vedly seminář velice citlivě a jemně. Překvapila mne lehkost vzájemného napojení i celkový dojem, že nikdo nemá starosti sám, ale každý má ty své. V případě hledání cesty ke zlepšení vzájemných vztahů v rodině a zejména s dětmi vřele doporučuji.
Kateřina D.
Moje děti sice letos dosáhly věku dospělosti, přesto jsem ale ráda přijala pozvání na seminář. Nedá se nic dělat, i po 18 narozeninách jsou to pořád moje miminka :). Na druhou stranu já pro mojí mámu taky asi navždycky zůstanu tou malou holčičkou. I když je tedy poněkud pozdě, pořád se snažím děti "vychovávat" a pořád čelím pokusům o "výchovu" ze strany mých rodičů :). Můžeme aspoň někdy odhalit a případně neopakovat ve výchově dětí přehmaty našich rodičů? A můžeme na naše rodiče přestat opovržlivě shlížet optikou teenagera? Kdo hledá odpovědi, může je tady najít. Moc jsem si užila průvodní slovo a nadhled systemických konstelací a bavily mě i obě jejich průvodkyně. Lenka, která energicky moderuje hravá konstelační cvičení a Klárka, která zase program citlivě doplňuje informacemi a příklady ze svojí terapeutické praxe. Tleskám a děkuji za milé setkání.
Margareta N.
Nevychované konstelace byly moc pěkné, byla tam super atmosféra a Klářina a Lenčina práce se mi moc líbila. Ve spoustě situací, které se tam probíraly, jsem se viděla.
Kateřina Z.
Několik dní po semináři jsem si na jedné taneční akci dovolila něco, co už roky ne. Moje nevychovaná se plně projevila a ukázalo se mi, že její chování není destruktivní. Že to byla jen představa, kterou jsem si vytvořila. Že jsem si už v dětství nastavila vnitřní pravidla svého chování dle očekávání svého okolí. Myslela jsem si, že moje "vnitřní nevychované já" je nebezpečné. Ale ten večer byla reakce mého nynějšiho okolí v naprosté pohodě a klidu. Očekávala jsem nesouhlas a kritiku...opět pozůstatky z dřívějška. A tak se mi stalo to, o čem jsme na (Ne)vychovaných mluvili. Zlobivka se uvolnila a nabila tím vychovanou, která se teď cítí velmi uvolněně a zároveň podporuje zlobivku, protože cítí, že je to tak v pořádku. A v tom je mi teď fakt dobře.
Dana Č.

Chcete se zúčastnit večerních "NEVYCHOVANÝCH KONSTELACÍ"?

KDO VÁS BUDE SEMINÁŘEM PROVÁZET?

Lenka Konečná

Konstelace & Religio

Původně jsem vystudovala teologii a religionistiku, což je v mé konstelační praxi přítomno například v práci s mýty či s archetypy. S klienty pracuji jak na individuální úrovni, tak i skupinově při malých seminářích. Konstelace považuji za úžasnou metodu jak pro terapii, tak i pro poznání sebe sama. Jsem moc ráda, že Klára přišla s nápadem spojit síly a začít pořádat společné konstelační semináře. Ve dvou se to totiž nejen lépe táhne, ale hlavně brzdí 🙂 Pro mě je totiž komfort, důvěra a pocit bezpečí u klientů to nejdůležitější.

Klára Marušincová

Dětská psycholožka a konstelářka

Kromě vystudované psychologie mám za sebou několik terapeutických výcviků - např. Péče o umírající děti a jejich rodiny, Výcvik v Rogersovské psychoterapii PCA či Nedirektivní herní terapii. Terapeutická práce s dětmi formou hry mne neskutečně baví a naplňuje. Zároveň mi velmi rychle začalo docházet, že pracovat jen s dítětem nestačí. Metoda systemických konstelací je pro mne tím chybějícím kouskem mozaiky, která umožňuje věnovat se celé rodině způsobem, který je mi velmi vlastní, protože je podobný tomu dětskému. Skrze objevování, obrazy, role, divadlo, "hraní". Na cestu výchovy a rodičovství jsem se vydala dost brzy. Díky tomu mám kromě své poradenské praxe i praxi životní se třemi dětmi ve věkovém rozpětí 4 roky - 15 let. Dva kluci a jedna holčička, dva tátové... a jeden skvělý živý systém:-).

Máte k chystanému večeru otázky?

E-mail
michaela.koszegi@email.cz

Neváhejte nás kontaktovat, rády Vám pomůžeme.